خبر

تیرباران افراد ملکی در بلخاب و لعل‌وسرجنگل

راه مدنیت: گزارش‌های ابتدایی از ولسوالی بلخاب می‌رساند که نیروهای مهاجم طالبان پس از تسلط بر این ولسوالی، افراد ملکی را تیرباران کرده‌اند.

منبعی از این ولسوالی به روزنامه راه مدنیت می‌گوید که نیروهای مهاجم طالبان روز گذشته پس از آنکه موفق شدند افراد مولوی مهدی، قوماندان ناراضی خود را متواری سازند به تلاشی خانه‌به‌خانه دست زده و ده‌ها فرد ملکی را گرفتار و برخی از آنان را به رگبار بسته‌اند. این باعث شده است که مردم مرکز ولسوالی بلخاب به کوه‌ها متواری شوند.

به گفته این منبع، سید عظیم شریفی پیرمرد ۸۰ساله و دو جوان دیگر به‌نام‌های سید علی‌آقا شریفی و سید علی حیدری از یک خانواده از نخستین قربانیان روز گذشته در بلخاب بوده‌اند.

هرچند هنوز آمار کامل قربانیان در دست نیست، اما به گفته منبع، طالبان تعداد دیگری از افراد ملکی را هم به رگبار بسته‌اند، بسیاری را با خود برده‌اند و مانند پنجشیر مردم ملکی را شکنجه می‌کنند.

در همین حال از ولسوالی لعل‌وسرجنگل ولایت غور نیز گزارش شده که طالبان ولایت غور با حمله به خانه قوماندان محمد مرادی یک فرمانده نیروهای خیزش مردمی، به‌شمول خود وی، دختران ۱۳ساله و ۲۰ساله‌اش را نیز تیرباران کرده‌اند.

دفتر رسانه‌های طالبان در ولایت غور با تایید این حمله نوشته که در این رویداد پنج‌تن به‌شمول فرمانده محمد مرادی از سوی نیروهای این گروه کشته شده‌اند.

سیمین کابلی

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا