خبر

«معاون رجال برجستۀ طالبان، هدف هواپیمای بی‌سرنشین»

راه مدنیت: منبعی آگاه از کابل در صحبت با روزنامه راه مدنیت می‌گوید که شام روز جمعه (11سنبله) هواپیمای بی‌سرنشین موتر حامل معاون رجال برجستۀ طالبان را در منطقۀ دهمزنگ از مربوطات حوزۀ سوم امنیتی شهر کابل هدف قرار داده است.

این منبع به شرط افشانشدن نام‌اش می‌گوید که در پی ‌این حمله، حاجی احمد؛ معاون حفاظت رجال برجستۀ گروه طالبان با پنج تن از محافظانش کشته شده‌اند.

به گفتۀ منبع، حاجی احمد، از نزدیکان سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله طالبان بوده است. او کسی بود که ایمن‌الظواهری؛ رهبر سازمان القاعده را به کابل آورده و سراج‌الدین حقانی به وی ماموریت داده بوده تا میزبانی رهبر سازمان القاعده را در مهمان‌‌خانه‌ا‌ی در ساحۀ شیرپور به‌دوش داشته باشد.

منبع هم‌چنین می‌افزاید که در این حمله، حنظله؛ معاون طالبان برای حوزۀ سوم امنیتی شهر کابل که از افراد نزدیک به سراج‌الدین حقانی بود نیز کشته شده و یک محافظ او هم به شدت زخمی شده است.

منبع در حالی از این خبر اطلاع می‌دهد که بر اساس گزارش برخی رسانه‌ها، هواپیماهای بی‌سرنشین ظهر روز جمعه، یک پایگاه سازمان القاعده و یک پایگاه طالبان تاجیکستانی را در روستاهای کهنه‌شاخ و کتکجر در ولسوالی خواجه بهاءالدین ولایت تخار هدف قرار داده‌ بودند.

 

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا