مقالات

اندام نازنین و قدرتمند ایشچی!

جنرال دوستم رفت ترکیه. گفتند که برنمی‌گردد. فرزند بزرگترش به نام باتور دوستم گفته که پدرش برای معاینات صحی رفته ترکیه تا تحت تداوی قرار بگیرد. جای نگرانی نیست و همه چیز درست می‌شود.

ارگ ریاست جمهوری هم گفته که ما برای صحتمندی جنرال دوستم دعا می‌کنیم که خوب شود؛ مثلا دعا می‌کنیم که الهی، پروردگارا! ای خدایی که جنرال دوستم را آفریدی، خواهش می‌کنیم ایشان را زودتر خوب بفرما که اینجا دوسیۀ عدلی دارند. فعلا ما همۀ کائنات و زمین و زمان را معطل کردیم که به دوسیۀ جنرال دوستم رسیدگی کنیم و از طرفی ماتحت جناب ایشچی هم معلوم شود که در محکمۀ عدالت تکلیف‌شان چی می‌شود.

از طرف دیگر رسانه‌ها هم رفتند سراغ احمد ایشچی. به عبارت بهتر اگر جنرال دوستم با یک آفتابه پلاستیکی هم به تشناب جلوس بفرمایند، رسانه‌های متعهد کشور نظریات احمد ایشچی را در این باره می‌گیرند که نظر شما در مورد تشناب رفتن جنرال دوستم با یک عدد آفتابۀ پلاستیکی چه بوده است. اصولا چرا جنسیت آفتابه از پلاستیک است نه از فلز. آیا شما در جریان هستید که ایشان در تشناب چه فعالیت‌های ضد منافع ملی را انجام می‌دادند؟

 طبیعتا احمد ایشچی که در این اواخر؛ ماتحت‌شان نسبت به خودشان از شهرت بین‌المللی برخوردار شده، ترجیح داده‌اند که بفرمایند: من از حق و حقوق جنوبی اندام مبارکم نمی‌گذرم. به ولله که نمی‌گذرم. باید جنرال دوستم قبل از اینکه بلایی سرش بیاید و یا نکیر و منکر از او سوالاتی در مورد آن اندام نازنینم داشته باشند، در ابتدا وضعیت ماتحت مرا روشن کند که چرا با من این کار را کرد؟ آخر دلش نسوخت، رحم نداشت؛ آخر چرا!!!

فعلا اوضاع معلوم نیست که چه خواهد شد. برای برخی از مردم همیشه در صحنۀ کشور بیشتر از رفتن جنرال دوستم به ترکیه حضور برهنۀ رییس‌جمهور تانزانیا با نماد مخصوص و نشان نرانۀ‌شان در نشست سازمان ملل متحد قابل اهمیت است.

 البته این جماعت زیاد علاقمند سریال دوستم و ایشچی نیستند به‌خاطر اینکه این سریال زیاد طولانی شد. حتا از سریال تولسی هم طولانی‌تر. دیگر اینکه آن جذابیت اولیه را ندارد. در کنار این همه این قدر سوژه‌های رنگارنگ برای‌شان تقدیم می‌شود که این موضوع دلچسپی خاصی ندارد. یعنی تا سوژه‌های داغ وارد صحنه نشوند دل‌شان خوش نمی‌شود.

 به عبارت بهتر، آن‌ها می‌گردند که ببینند آریانا سعید چرا لباسی پوشیده است که به لباس نمی‌ماند و تمام اندامش دیده می‌شود. برای اثبات این قضیه آن قدر به تصویر آریانا نگاه می‌کنند تا واقعا بفهمنند که او لخت بوده و تمام تشکیلات ایشان در معرض عموم قابل مشاهده است.

 از این رو ما با دقت زیادی که روی اندام‌شان داشتیم متوجه شدیم که آریانا سعید گناه کرده و ما را هم به گناه آلوده کرده و همین لحظه ما با شیطان وارد مذاکره شدیم که از دست از سر ما بردارد. ما آدم‌های خوبی در کرۀ زمین هستیم. اهل این نیستیم که بخواهیم یک ساعت دیگر هم تصویر آریانا را با جزییات آن ببینیم و در ذهن‌مان از شش زاویه مورد بررسی قرار بدهیم.

 اصلا حرف‌مان کجا بود و به کجا کشیده شد. آهان، اصلا می‌گفتم این احمد ایشچی عجب آدم خطرناکی است. یعنی واقعا شجاعت داشته که با بیست و چهار درصد اندام مبارکش جنرال دوستم را به آن بزرگی و ابهت شوت کرد به ترکیه. البته این همه قدرت را که ایشان نداشت.

در نتیجه می‌شود گفت که ارگ هم در شیوۀ پنالتی و زدن گول همکاری‌های خوب و انسان دوستانه‌یی داشته است. خُب، سیاست است دیگر. وقتی می‌گویند سیاست پدر و مادر نمی‌شناسد همین است.

گزنه/ طنز روز/ مهدی ثاقب

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا