طنزمقالات

هشت راه برای استقبال از رمضان (مخصوص مردان)

۱- پس از اینکه از وظیفه به خانه می‌آمدید تلاش کنید بخوابید. یعنی یکی از موثرترین راه‌های روزهای طولانی روزه همین خواب کردن است. فرشتگان آسمان هم هر نفس کشیدن شما در زمان خواب را به حساب ثواب محاسبه می‌کنند. طریقه اش هم ساده است. اول به این طرف بخوابید و سپس به آن طرف بخوابید و اگر خواب‌تان نبرد به‌صورت خونسردانه بنشیند و به آمدن عید فکر کنید.

۲- یک ساعت قبل از افطار فلم ببینید. یا فیسبوک کار کنید. اگر بیکار بودید تا سر کوچه بروید و برگردید. اگر حوصله نداشتید بنشینید و از یک تا صد بشمارید و بلعکس. اگر حوصلۀ شمردن هم نبود گیم بازی کنید تا یک ساعت شما تمام شود.

۳- اگر آدم ثروتمندی هستید به حال افراد فقیر کنید که آن‌ها چه می‌خورند. اگر آدم فقیری هستید به حال افراد ثروتمند فکر کنید که آن‌ها چه می‌خورند. اگر شما از طبقۀ متوسط جامعه هستید به هیچ‌کدام فکر نکنید. دلتان به حال خودتان بسوزد که در سر حد مرز فقر و ثروت قرار دارید و قرار نیست یک‌طرفه هم شوید.

۴- موقع فرا رسیدن افطار حواس‌تان را کاملا متوجه اذان کنید. لقمه را در نزدیک دهان و دهان را هم در حالت آماده باش کامل قرار دهید. هنگامی که گوش‌تان در یک صدم میلی ثانیه صدای اذان را شنید ماموریت حملات قاطع شروع شود و شما تا می‌توانید به سرعت لقمه‌گیری بیفزایید. مراقب باشید در هنگام خوردن جک آب، دسترخوان، جارو و تشک و بالشت را نخورید.

۵- هنگامی که شکم شما آتش‌بس اعلام نمود شما به استراتیژی توقف غذا احترام بگذارید. چند سانتی متر از دسترخوان فاصله گرفته و تخته به پشت بخوابید. نفس عمیقی بکشید و خود را آمادۀ دور دوم عملیات غذا خوری نمایید. در اینجا هم سعی کنید شکم‌تان را راضی کنید که یک مقدار دیگر لطف کند و جای بیشتری برای ذخیرۀ مایعات، میوه‌جات، چای و متخلفات دیگر قرار دهد تا شما بتوانید با وجدانی آسوده پیش بروید.

۶- پس از خوردن غذا، میوه و مایعات خودتان را کمی تکان بدهید تا غذاهای داخل شکم احساس آرامش کنند. شما می‌توانید در چنین لحظات معنوی به بالشت تکیه دهید. آهی بکشید و از خودتان سپاسگذار باشید که یک روز رمضان را با موفقیت کامل سپری کنید.

۷- شما می‌توانید با یک همجنس خود ترجیحا هم سن و سال خویش فکاهی بگویید. شطرنج بازی کنید. خسته، کشمش، نخود، پسته و بادام بخورید تا ذهن‌تان کاملا آرامش پیدا کند.

۸- خودتان را آمادۀ خواب نمایید تا در زمان سحری شما را بیدار کنند تا عملیات غذاخوری در نصف شب را هم با موفقیت کامل سپری نمایید. در نتیجه شما فردای آن روز را روزۀ خوش همراه با ثواب معنوی سپری نمایید.

گزنه/ طنز روز/ مهدی ثاقب

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا