خبر

طی شش ماه آینده نخستین محمولۀ واکسین کرونا وارد کشور می‌شود

راه مدنیت: وزارت صحت عامه کشور اعلام کرد که تا شش ماه آینده، نخستین محموله واکسین کرونا به حمایت مالی بانک جهانی و بانک آسیایی وارد کشور می‌شود.
این وزارت امروز یک‌شنبه (۲۱جدی) با نشر خبرنامه‌یی گفته که بشیر نورمل، معین پلان و پالیسی و وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه در نشستی چگونگی تهیه و تطبیق واکسین کرونا را با حضور نمایند‌گان ادارات مسوول مورد بحث قرار داد.
طبق معلومات این خبرنامه، در این نشست، روی تطبیق واکسین کرونا بر اساس اولویت‌بندی افراد در معروض خطر، نگهداری واکسین از طریق سیستم زنجیر سرد، استخدام یک هزار تیم برای تطبیق این واکسین، آموزش واکسیناتوران، جلوگیری از مصاب شدن کارمندان صحی و مدیریت درست برنامه واکسین بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به تلگرام راه مدنیت بپیوندید: https://t.me/madanyatdaily
این وزارت گفته که وحید مجروح، ضمن بررسی برنامه تهیه و تطبیق واکسین کرونا، به ادارات مسوول هدایت تا در راستای تطبیق این واکسین با نظرداشت معیارها، طی یک میکانیزم مشخص بیشتر تلاش نمایند.
هم‌چنان در ادامه این نشست، پلان جدید GAVI و HSS4 و کارکردها و دست‌آوردهای فعلی این دو پروژه به گونه مختصر ارایه گردید.
قبل از این این وزارت گفته بود که تا دو سال آینده ۴۰ درصد مردم، واکسین کرونا دریافت خواهند کرد.
این در حالی‌ست که چندی پیش، شرکت داروسازی امریکایی فایزر، اعلام کرده بود که نتیجۀ آزمایش بالینی واکسین آنها، ۹۵درصد موثر بوده.
این شرکت علاوه کرد که هیچ نشانه‌یی از عدم ایمنی آن مشاهده نشده است. به دنبال آن، امریکا جواز تولید انبوه و مصرف واکسین کرونا را برای شرکت فایزر صادر کرد. روند تطبیق واکسین کرونای شرکت فایزر در امریکا، بریتانیا، اتحادیۀ اروپا، عربستان سعودی و چندین کشور دیگر نیز آغاز شده است.
در عین حال، آخرین آمار ویروس کرونا در جهان نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۹۰میلیون و ۱۰۱ هزار و ۸۸۲تن مبتلا شده‌اند. همچنان شمار جان‌باختگان کویید۱۹ به یک میلیون و ۹صد و ۳۵هزار و ۲۱۱تن رسیده‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا