طنز

اعلامیه‌ها و بیانیه‌ها!

تبریک و شادباش

جناب محترم پرزیدنت غنی! تبریک‌های عمیق و صمیمانه من را به خاطر مدیریت، کاردانی و موفقیت‌های درخشان‌تان در امور مملکت‌داری  پذیرا باشید.

همیشه حسرت شما، مردم شما و سازمان امنیتی شما را می‌خورم. در زمان ما مردم آنقدر وحشی و آنارشیست بودند که حد ندارد. اینجانب فقط چند سالی روزی دو جوان را می‌گفتم بیاورند و بکشند و مغزهایشان را می‌دادم این دو مار که روی شانه‌هام روییده‌اند بخورند. چاره‌یی هم نداشتم. اما مردم به بهانه اینکه فرزندانشان را دوست دارند و دیگر طاقت ندارند و این قبیل بهانه‌های پوچ، ریختند و بساط پادشاهی مرا برچیدند. حتا قبلش اعتراض مدنی هم نکردند که بفهمم اوضاع خراب است. سازمان امنیتی‌مان هم که خاک بر سرش. اما شما و پرزیدنت سابق موفق شدید روزانه ده‌ها نفر را به کشتن بدهید و آب هم از آب تکان نخورد. کاش من هم کمی از کفایت و درایت شما می‌داشتم.

ضحاک ماردوش

***

نیاز به نویسنده

به تعدادی اعلان‌نویس با تجربه و متعهد به حکومت وحدت ملی که خوب بتوانند صبر جمیل و اجر جزیل برای قربانیان حوادث انتحاری بطلبند، نیازمندیم.

نویسندگان باید خلاقیت و هوش فراوان داشته باشند و هر اعلان محکومیت یا تاسف حکومتی را طوری بنویسند که مردم آن‌ها را باور کنند. وگرنه همان قبلی را داشتیم دیگر. چه احتیاجی به شما بود؟ لازم به ذکر است افراد دارای نفوذ کلام و محبوبیت در نزد مردم در اولویت هستند.

ارتباط عامه ارگ

***

نیاز به همکار

 به علت کهولت سن و ضعف بدنی قادر نیستم به تمام کارهای شعلی‌ام رسیدگی کنم و قصد بازنشستگی و خانه‌نشینی دارم. می‌خواهم وظایفم را به افرادی که شایستگی و تعهد دارند واگذار کنم. ولی چون شغل بنده تخصصی و حساس است متقاضیان باید شایستگی و مهارت خود را اثبات نمایند. از علاقه‌مندان متعهد و مومن به حور و پری تقاضا می‌شود جهت همکاری به نمایندگی من به آدرس  افغانستان-طالبان مراجعه و سی‌وی خود را ارایه دهند.

عزراییل

***

هشدار و آگاه‌سازی

از همگی درگذشتگان عزیز تقاضا می‌شود در هنگام مراجعه، برگه قطعی پذیرش را همراه داشته باشند. مدتی است که تعدادی از انسان‌ها توسط افراد سودجو مورد کلاهبرداری قرار گرفته و با وعده ورود به بهشت، کارهای غیرقانونی انجام داده‌اند. کارهایی که بعید می‌دانیم حتا جهنم هم این‌ها را قبول‌شان کند چه برسد به بهشت. لطفا اگر برگه پذیرش قطعی را همراه ندارید، دهن ورودی بهشت تجمع نکرده و برای بهشتیان حقیقی ایجاد مزاحمت نکنید.

روابط عمومی بهشت

***

برگزاری کانکور

به اطلاع همۀ متقاضیان رستگاری می‌رساند کانکور ورودی سکونت در جنت به زودی برگزار می‌گردد. این آزمون در دو مرحله اصول و فروع برگزار می‌شود. لازم به ذکر است کسانی که مایل به فارغ تحصیلی به صورت جهشی هستند می‌توانند در سمستر فشرده شهادت‌طلبی (خود و دیگران) ثبت نام کرده و وقت خود را بیهوده در صنف‌های طولانی دیگر نگذرانند.

دین مبین

***

جویای محبت!

به مردمی که ما را از ته دل بخواهند نیازمندیم.

دموکراسی

***

گمشده

امروز مطلع شدم که «صور» اینجانب در گدودی‌های اخیر گم شده است. از یابنده تقاضا می‌شود با توجه به اینکه گویا خداوند دیگر اتفاقات کهکشان شما برایش اهمیتی ندارد و مشغول پروژه دیگری شده، هرچه زودتر صور بی‌صاحب را بنوازد و من و جهانی را از نگرانی برهاند.

اسرافیل

گزنه/ طنز روزنامه راه مدنیت

نویسنده: فرشته حسینی

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا