طنز

راهنمای کشته‌نشدن در کابل!

1- به بانک نروید. بانک‌ها مکان‌هایی شیطانی هستند که مقدار زیادی چرک کف دست در آن انبار شده و خیلی ممکن است باعث آلودگی و سپس مرگ شما بشوند. طبق تحقیقات یکی از اهداف انتحاری‌ها پاک‌سازی کابل از این آلودگی‌ها و افراد آلوده‌شده در آنجاست.

بعد از این‌ها حتا اگر در بانک  گرفتار انتحاری نشوید، دچار دزدانی می‌شوید که هیچ به بهداشت توجهی ندارند و ممکن است به خاطر یک مشت چرک کف دست شما را بکشند. اگر دزدها شما را نکشند بیروبار و در صف ایستادن شما را می‌کشد. در نهایت اگر خیلی سگ‌جان هستید و همه این‌ها در شما تاثیر نکرد، خیالتان راحت باشد. شما را کسی نمی‌تواند بکشد! هر جا دوست دارید بروید.

۲- به هتل‌های معروف نروید. هتل‌های معروف دومین مرکز تجمع شیاطین است. برادران ناراضی هم دوست ندارند کسی شیطنت کند. ممکن است دستشان نرسد همه را ادب کنند، اما شاید شما بر حسب اتفاق از کسانی باشید که درس عبرت می‌شوند. پس به خاطر چند ساعت خوش‌گذرانی خودتان را به کشتن ندهید. اگر خیلی اصرار دارید چند ساعتی را بیرون از خانه بگذرانید و بیرون غذا بخورید، یا به هوتل لالا دلسوز یا خلیفه سخی بروید، این طور جاها معمولن مشکلی به وجود نمی‌آید.

۳- به همایش‌ها و جشنواره‌ها نروید. اصلن هر جا دیدید عده‌یی جمع شده‌اند، خیلی سریع و بی‌سر و صدا محل را ترک کرده و جان خود را نجات بدهید. تروریست‌ها خیلی از جاهای شلوغ بدشان می‌آید. مخصوصن جاهایی که عده‌‌یی تحصیل‌کرده در آن‌ جمع شده باشند.

۴- به سفارت‌خانه‌ها نروید. اصولن مقام‌های دولتی، تروریست‌ها و برادران ناراضی به طور کلی در این مورد باهم اتفاق نظر دارند که ما نباید فرار مغزها بشویم! بنابراین اگر بو ببرند که شما قصد خروج از کشور و بردن مغز خود را دارید به طور خودکار یک مهره سوخته هستید و کشته‌شدنتان باعث همدردی نمی‌شود.

۵- به اداره‌های دولتی نروید. اصلن اداره‌های دولتی با این معاش پایین ارزش دارد؟ چرا باعث ناراحتی و عذاب وجدان برادران طالب می‌شوید؟ آن‌ها دوست ندارند که شما توسط دولت استثمار بشوید. اگر کارمندان را می‌کشند به خاطر این است که از دیدن رنج و بی‌پولی کارمندان و اصرارشان به ادامه کار دولتی خیلی حرص می‌خورند.

۶- به مساجد و زیارت‌ها نروید! در این باره چیز خاصی ندارم که بگویم. چون جنابی ممکن است حکم تکفیرتان را صادر کند و پیروانش شما را بکشند.

۷- کار و کاسبی موفقیت‌آمیزی نداشته باشید. چه معنا دارد آدم بیش از حد نیاز پول دربیاورد؟ وقتی بیشتر از مصرف پول درمی‌آورید باید منتظر حوادث ناگوار هم باشید.

۸- اگر زن زیبایی هستید از خانه خارج نشوید. اصولن زن‌ها در کل نباید چهره منحوس‌شان را به نمایش بگذارند وگرنه طبق بعضی قوانین هر بلایی سرشان بیاید حق‌شان است!

۹- با آدم‌های مهم در نیفتید. که به اندازه کافی روشن است و احتیاج به توضیح ندارد!

۱۰ – با آدم‌هایی که اصلن مهم نیستند هم درنیفتید. این‌ها چیزی برای از دست دادن ندارند. پس خودتان را با شاخ گاو در نیندازید و سالم بمانید!

گزنه (طنز راه مدنیت)

نویسنده: فرشته حسینی

عکس: از صفحه خالق علی‌زاده

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا