طنز

کَیک امریکایی در تنبان مجلس افغانی!

مجلس نمايندگان ما به فرمان اخير دونالد ترمپ واكنش تندي نشان داد. طوری‌که اشک از چشمان نواحی وسیعی از جهان جاری شد و همه با هم گفتند: «ماشاالله! این واکنش تند را از کجا آورده‌یی؟»

 يعني اگر شما تا حالا فكر مي‌كرديد كه نمايندگان ما يك عده انسان بي‌خيال و بي‌فكر هستند و تنها چيز مهم براي آن‌ها جيب‌شان است، خيلي پست و بي‌وجدان هستيد. همين واكنش تند و تيز نمايندگان هنگام مصيبت‌هاي ملي  نشان مي‌دهد كه انتخاب ما چندان هم گوسفندي نبوده و در صورت نياز، اين پهلوانان حتمن اقدام به‌جا و شايسته‌یي از خود نشان خواهند داد و آبروي ما را از همان‌جا كه قبلن فروخته بودند، دوباره خواهند خريد!

رييس مجلس روز شنبه پس از اينكه تمام جاده‌هاي منتهي به مجلس، به افتخار ايشان به حالت نيمه تعطيل درآمده بود؛ به مجلس رفت. در ضمن چون از ديشب‌اش به تمام نماينده‌ها پيام داده بود هر كس فردا به مجلس  نيايد خر است، همه آمده بودند.

وقتي رييس مجلس ديد صحن مجلس پر از نماينده است خيلي كيف كرد و به صورتي بي‌سابقه همه باهم، بدون اينكه زد و خوردي پيش بيايد و كسي با بوت و چپلک كس ديگري را مورد لطف قرار بدهد، پنج عدد ماده از جنس انقلابي و اسلامي نوشتند و امضا كردند. (تاريخ در اينجا اشاره مي‌كند كه توافق صددرصدي نمايندگان مجلس افغانستان در يك مورد خاص  بدون دخالت پول، چيزي در حد معجزه است و اجازه مي‌خواهد اين مورد در كتاب‌هاي ركورد گينس ثبت شود.)

 پس از اينكه ماده‌هاي مجلسي با نعره‌هاي تكبير مجلسيان تاييد و تصويب شدند، يكي از نماينده‌ها گفت: حالا درست توضيح بدهيد ببينيم چي تصويب كرده‌ايم. اين خبرنگاران فضول پیش در مجلس ايستاده‌اند و از ما پرس و پال دارند كه چي گپ است. حداقل  بتوانيم چيزي بگوييم.

نتايج كنجكاوي اين نماينده به اين ترتيب است:

1- همه مسلمانان جهان در حالت عادي با هم دشمن هستند و چشم ديدن يكديگر را ندارند. اما امان از وقتي كه يك غير مسلمان به يك جاي حساس جامعه اسلامي دست بزند. آن وقت است كه ما متحد مي‌شويم و  با نعره الله اكبر دنيا را به هم مي‌زنيم.

2- درست است که امریکا دولت ما را سرپا نگه داشته است، سیاست‌مداران ما را به قدرت می‌رساند و کلن هر کاری دلش بخواهد در اینجا انجام می‌دهد، اما باید بداند اینجا چون مهمان است، ما چیزی گفته نمی‌توانیم! ولی در مورد بیت‌المقدس شوخی موخی را نمی‌فهمیم!

3- از بقیه کشورهای مسلمان می‌خواهیم هرچه زودتر روابط مشروع و نامشروع خودشان را با امریکا قطع کنند. ما که خودمان هیچ روابطی نداریم.

4- از برادران طالب و داعشی خودمان هم تقاضا داریم که میل تفنگ‌شان را «اوسو» کنند!

5- ترمپ بداند این وحشی‌بازی‌ها در دنیای متمدن امروزی پذیرفته شده نیست. بهتر است به جای اینکه با این کارها چهره ملت مظلوم امریکا را نزد ما مخدوش کند، کمی مطالعه بفرماید. کمی آدم‌گیری یاد بگیرد و کمی هم پیش دخترش را بگیرد که این‌قدر بی‌حجاب نگردد.

گزنه/ طنز روزنامه راه مدنیت

نویسنده: فرشته حسینی

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا